Kordon'da Yapılaşmaya Tepkiler Çığ Gibi… | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kordon’da Yapılaşmaya Tepkiler Çığ Gibi…

Bu haber 23 Ekim 2020 - 13:26 'de eklendi ve 5.304 kez görüntülendi.

Akçakoca belediyesinin betonlaşmasına karşı bir dizi hamle yaptığı Esentepe kordonda, yapılmaya çalışan işlerin tam aksine bir çalışma başlatıldı. Vatandaşların yapılaşmaya karşı oldukları kordonda tuğlalar örülerek başlatılan duvar yapımına hem vatandaşlardan hem de siyasilerden tepki geldi.

Seçimlerden önce vatandaşlar, kordonda inşaat çalışması duyumları almaları üzerine belediye başkan adayı olan Okan Yanmaz’a sürece müdahale etmesi taleplerini iletmişlerdi. Bu talepleri alan Yanmaz, seçimleri kazandıktan hemen sonra o bölgede yapılaşmayı ortadan kaldırmak için referandum yaptırmıştı. 

İlçe halkının büyük çoğunluğunun yapılaşmaya karşı oy vermeleri üzerine Okan Yanmaz, söz konusu bölgede muhtemel inşaat alanı konumunda olan arazi sahipleriyle bir takas antlaşması yaparak, kordonda deniz ve günbatımı manzarasının ebediyen kapanmasını önlemişti. 

Bugün sabah saatlerinde kordondaki işyerlerinin önünden tuğlaların örüldüğü ve bir duvar çalışmasının yapıldığını gören vatandaşların tepki telefonları ise susmak bilmedi. Gözlerin Okan Yanmaz’a çevrildiği şu saatlerde belediye başkanının tepkisinin ne olacağı ise merakla bekleniyor.

Bu tepkilerden biri de CHP kadın kolları başkanı Saadet Yüncel’den geldi. Kordona duvar örme çalışmasına tepki gösteren Yüncel, sosyal medya hesabından duygularını şu sözlerle ifade etti:

”Bu nedir Allah aşkına yaa !!!
Denizi görebildiğimiz bu civardaki tek pencere kapanmasın diye halkoylaması yapanlar burayı niçin görmez!!!
Referandumda kafeler kapatsın kaldırımı ve denizi diye mi HAYIR oyu verdi bu halk?
Para hırsına doğayı ve çevreyi kurban etmekten, halkı görmezden gelmekten, “ben yaptım oldu “ demekten vazgeçin yeter artık 🤯😡
Kanundan kuraldan vazgeçtik artık sadece vicdana sesleniyoruz.
EL İNSAF…”
Görüntünün olası içeriği: açık hava