Köylere Durak ve Çöp Konteyneri Konacak, Reflektör Dağıtılacak | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Köylere Durak ve Çöp Konteyneri Konacak, Reflektör Dağıtılacak

Bu haber 04 Nisan 2017 - 17:16 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

Akçakoca Kaymakamlığı ile Melek Reklam sahibi Ahmet Kaya arasında yapılan sözleşme neticesinde, ilçenin birçok köyüne reklam panolarının Melek Reklam tarafından ücretsiz kullanılması karşılığında, yolcu bekleme durakları yapılacak.

Sözleşmeye göre, Melek Reklam firmasının sahibi Ahmet Kaya, durakların yanı sıra, çöp konteynerleri ve reflektör de satın alarak Kaymakamlık’a teslim edecek.

Yapılan sözleşmenin içeriği şu şekilde:

İlçemiz sınırları dahilinde köy yolları üzeri ve kavşaklarına reklam panoları konularak, köylerde yapılacak reklamların 5 yıl süre ile bu panolarda yapılması karşılığında;

*ilçenin 43 köyünden taşımalı eğitim sistemi ile taşınan öğrencilerin fazla olduğu yerlere 28 köye standartlara uygun öğrenci bekleme durağı yapılacak.

*Köylerde evsel atık çöplerinin toplanması maksadıyla en çok nüfus yoğunluğu bulunan köylere 20 adet galvanizli çöp konteyneri alınacak.

*Köylerde kullanılan traktör ve patpat kasalarına, gece fark edilmeleri ve kazaların önlenmesi amacıyla, 1.000 adet reflektör alınacak. Bu reflektörler Kaymakamlık vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere muhtarlıklara dağıtılacak.