KÖYLÜLERDEN ERDOĞAN'A MEKTUP | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

KÖYLÜLERDEN ERDOĞAN’A MEKTUP

Bu haber 29 Aralık 2017 - 22:56 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Hecinler’deki Katı Atık Depolama Tesisi’nin yeniden faaliyete geçmesini istemeyen çevre köylerde yaşayan vatandaşlar, “Sayın Cumhurbaşkanım çok yorulduk, bu zulme dur deyin!” yazılı pankartla yürüyüş yaptıktan sonra basına açıklamalarda bulundu. Köylüler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben kaleme aldıkları mektubu da okudu.

Yığılca yolu Hecinler mevkiinde bulunan ve 1 yılı aşkın süredir kullanılmayan Katı Atık Depolama Tesisi’nin tekrar faaliyete geçmesini istemeyen civar köylerin sakinleri bugün basın açıklamasında bulundu.

Açıklama öncesi Düzce-Yığılca Karayolu üzerinde bulunan Tarihi Orhan Gazi Cuma Camii önünden nöbet tuttukları tesis önündeki alana kadar “Sayın Cumhurbaşkanım çok yorulduk, bu zulme dur deyin!” yazılı pankartı taşıyarak yürüyen köylüler, 31 Aralık Pazar günü Düzce’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben kaleme aldıkları mektubu basınla paylaştı.

Köylüler adına konuşan Mustafa Kalyon, şunları kaydetti:

“Bu çöplük buraya yapılırken mahkeme devam etmeye başladı. Mahkeme sonucunu almadan çöpü döktüler ve mahkeme, çöpün buraya dökülmeme kararını verdi. Buraya çöp dökülemez. Giden belediye reisi bunu hazmedemedi. Temyize verdi, ret cevabı aldı. Tekrar temyize verdi, ret cevabı aldı. Ama neyse ki yine iştihar etmekteler. Halkımıza burada zulüm çektirmekten başka hiçbir işkence yapmadılar. Sayın büyüklerim. Büyük bir amcanız olarak, bir büyüğünüz olarak size sesimi duyurmak istiyorum. Yakın zamanda inşallah bu sözüme cevap verirsiniz.”

Kopan ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdıkları mektubu okudu.