Kürşat'ın tedavisine Ankara'da devam edilecek | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Kürşat’ın tedavisine Ankara’da devam edilecek

Bu haber 18 Mart 2017 - 10:02 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi kapalı Pazar yeri çatısından düşerek yaşam mücadelesi veren Kürşat Horoz’un tedavisine Ankara’da devam edileceği açıkladı.

12 Şubat Pazar günü arkadaşı Kerem İnce ile birlikte pazaryeri binasının çatısına fotoğraf çektirmek için çıktıkları sırada arkadaşı ile birlikte düşerek ağır yaralanan  Kürşat Horoz’un tedavisine Ankara GATA’da devam edeceği açıklandı.

Aile kaynaklarından alınan bilgiye göre, yaklaşık 36 gündür  Düzce Üniversitesi Araştırma hastanesi yaşam destek ünitesinde hayat mücadelesi veren Kürşat’ın tedavisine tıbbi imkanların daha zengin olduğu GATA’da devam edilecek. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün devreye girmesiyle sevk işlemlerinin tamamlandığı ve Pazartesi günü GATA’da tedavinin kaldığı yerden devam edeceği belirtildi.

Kerem 22 gün hayata tutuna bildi

Bilindiği gibi, Düzce Üniversite hastanesi yoğun bakım ünitesinde uzun süre tedavi gören gençlerden Keren İnce’nin hastaneye kaldırıldıktan  22 gün sonra, 5 Mart Pazar günü kalp krizi geçirerek vefat etmişti.