LAFA GELDİ Mİ; ''KARADENİZ'İN İNCİSİ" -

SON DAKİKA

LAFA GELDİ Mİ; ”KARADENİZ’İN İNCİSİ”

Bu haber 08 Temmuz 2019 - 15:16 'de eklendi ve 1.363 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Düzce’nin deniz turizmine ev sahipliği yapan ilçesi Akçakoca’da sahillerdeki kirlilik çevreye karşı gösterilen duyarsızlığı bir kez daha gözler önüne serdi.

Her yıl binlerce turisti ağırlayan ve mavi bayraklı plajlarıyla adından giderek daha çok söz ettiren Akçakoca’da sahillerin çöplüğe dönmüş hali görenlerin yüreğini sızlattı.

Deniz ve yeşilin buluştuğu gözde turistik adreslerden olan Düzce’nin en büyük ilçesinde merkeze uzak kalan sahillerdeki kirlilik ‘Kaderine terk edilmişliğin resmi!’ olarak yorumlandı.

Plastik şişeler, çöp atıkları ve ağaç kalıntılarından geçilmeyen Shell mevkiindeki sahillere giden vatandaşlar bakımsızlıktan şikayet etti.

Akçakoca Belediyesi’nin kent içindeki plajlar gibi bu sahilleri de pırıl pırıl yapması istenirken,  Whatsapp İhbar Hattı’na iletilen şikayetlerde şunlar kaydedildi:

“Burası Çınar Boru Fabrikası ile Bülent’in Yeri Pide Salonu arasında kalan sahil kesimi… Sahiller pislik içerisinde temizlenmeyi bekliyor. Belediye kum temizleme makinası almasını bilmiyor mu? Lafa geldi mi “Karadeniz’in incisi” demeyi biliyorlar. Her tarafta kökler ve çöpler var.”