Lösemi hastası Akçakocalı için tiyatro salonu doldu taştı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Lösemi hastası Akçakocalı için tiyatro salonu doldu taştı

Bu haber 16 Şubat 2020 - 10:44 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Akçakoca’da lösemi hastası 10 aylık bebeğin tedavi masraflarını karşılamak üzere oynanan tiyatro oyunu, oldukça kalabalık bir izleyici topluluğu tarafından izlendi.

Kadının toplumdaki ikincil konumuna değinen dramı Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, eşi Nursen Yanmaz başkan yardımcısı Şenol Yazgan ile birlikte izledi.

Oyuna, Zonguldak Sanat Tiyatrosu grubu ücretsiz oynayarak katkı verirken, Kaymakamlık’ın salon vermediği oyunun oynanması için Belediye Meclis salonunu tahsis eden Başkan Okan Yanmaz büyük takdir topladı. 

Saat 19.00’da Meclis Salonu’nda oynanan oyunu yaklaşık 150 kişi izledi. 106 kişilik salonda yer bulamayan izleyiciler, basamaklara ve salon kenarlarına yerleştirilen sandalyelere oturdular.

Yaklaşık 200 biletin satılmış olduğu öğrenilirken, oyunun Akçakoca’da oynanması ve tüm gelirinin Akçakocalı 10 aylık lösemi hastasının tedavisinde kullanılması için, baştan sona tüm çalışmaları yürüten ise CHP Akçakoca ilçe başkanlığı oldu.

Tiyatro oyunundan önce konukları kapıda tek tek karşılayan isim ise Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz oldu. Abanoz ve yönetiminde yer alan arkadaşları, her bir izleyiciyi dış kapıda karşılayıp salona aldılar.

Oyunun bitiminin ardından sahneye davet edilen CHP İlçe Başkanı Abanoz, konuklara hitaben bir teşekkür konuşması yaptı.

Anlamlı gece, birlikte çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.