MECLİSTE DİKKAT ÇEKEN AYRINTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

MECLİSTE DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Bu haber 17 Kasım 2017 - 17:53 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Dün akşam gerçekleştirilen Düzce Belediyesi Meclis Toplantısı’nda başkan yardımcılığı görevlerini bir süre önce bırakan Ali Güney ve Kadir Badur toplantıyı MHP’li meclis üyelerinin arasından takip etti. Ayrıca Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk iki birleşimine katılmayan Güney’in üçüncü birleşime katılması da dikkatlerden kaçmadı.

Dün akşam Başkanvekili Salih Keskinli başkanlığında bütçe görüşmelerinin yapıldığı Düzce Belediye Meclisi Kasım ayı 3. Birleşimi’nde ilginç bir detay yaşandı.

2 Ekim tarihinde görevi bırakan Mehmet Keleş’in ardından başkan yardımcılığı görevlerinden istifa eden ancak AK Parti Belediye Meclisi Üyeliği görevlerini sürdüren Ali Güney ve Kadir Badur, MHP’li Meclis Üyeleri’nin arasında toplantıyı takip etti.

Dikkat çeken bu manzara, “AK Partili meclis üyeleri arasında anlaşmazlık mı var?” yorumlarını da beraberinde getirdi. Öte yandan Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk iki birleşimine katılmayan AK Parti’li Meclis Üyesi Ali Güney dün akşam gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Bu durum, Güney’in Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği’ne göre mazeret bildirmeden üst üste 3 toplantıya katılmayan meclis üyelerinin üyeliğinin düşürülmesi nedeniyle toplantıya katıldığı söylentilerine neden oldu.