MEVLANA ETKİNLİKLERLE ANILDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

MEVLANA ETKİNLİKLERLE ANILDI

Bu haber 15 Aralık 2017 - 20:13 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Şeb-i AruS’un 744. Yıldönümü olması nedeniyle Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi İsmail Karagöz Mevlana’yı anlatan söyleşide bulundu.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde, Belediye Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından “Mevlana Özel Programı” düzenlendi. Ölüm gününü Allah’a kavuşacağı için düğün gününe benzeten ve bu yüzden de Şeb-i Arus olarak nitelendirilen Mevlana’nın hayattan göç edişinin 744. yıldönümü olması dolayısıyla hazırlanan Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Müftüsü Selami Emen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Cedidiye Camii Müezzini Hafız Kerim Aydın’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Yerel Tasavvuf Grubu’nun Semazen gösterisi ile devam etti. Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. İsmail Karagöz ise Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin hayatını anlatan söyleşide bulundu.

Program sonunda Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 2010-2017 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu başkanlığı da yapan Prof. Dr. İsmail Karagöz’e hediye takdim etti.