MHP Belediye Meclis Grubu Fire Verince Teklif Kabul Edilmedi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

MHP Belediye Meclis Grubu Fire Verince Teklif Kabul Edilmedi

Bu haber 05 Ekim 2020 - 20:11 'de eklendi ve 3.212 kez görüntülendi.

Bugün yapılan Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısında MHP grubunun verdiği çatlak öne çıktı. Meclisin gündem maddelerinden birinde MHP’li üye Kadem Direk muhalefet üyeleriyle birlikte hayır yönünde el kaldırınca, sözkonusu teklif maddesi kabul görmedi.

Bugün yapılan Meclis toplantısının en önemli gündem maddesi Sapak’ta bulunan sanayi çarşısının girişine yapılacak olan yol meselesiyle ilgiliydi. Meclis toplantısı öncesinde Belediye binasına gelen sanayi esnafının karşı oldukları gündem maddesine MHP’li Direk de hayır deyince, komisyonda görüşülmesi için yapılan oylama görüşmeye gerek kalmaksızın ret edildi.

Sanayi Çarşısının önüne park yapılmasına karşı,esnaflar uygulamaya karşı olduklarını ifade etmek için dükkanlarını kapatarak belediye önünde toplandılar. Esnafların temsilcileri olan bir grup Meclis salonuna girerek oturumu da izledi.

Esnaflardan bir temsilci, söz alarak Sanayi çarşısı önüne yapılacak olan park uygulamasına karşı olduklarını belirtirken, CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz da yaptığı konuşmada, Meclis’in esnafların sesine kulak vermesini, taleplerini kabul etmesini istedi.

Bunun üzerine MHP’li meclis üyeleri ve başkan yardımcıları, Abanoz’a müdahale ederek, esnaflarla gerekli görüşmelerin yapıldığınıve mkendilerinin lehine olan bu uygulama ile ilgili olarak esnafların bilgilendirildiğini söyleyerek, siyasi şov yapmaya gerek olmadığını söylediler.

Konuyla ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Okan Yanmaz da esnaf temsilcilerine dönerek, bu uygulamanın kendileri için en doğru uygulama olduğunu, kendilerine söz verildiği şekliyle neticelendirilmesi için bu şekilde yapılması gerektiğini izah etti. 

Tartışmaların oldukça gergin üslupla devam ettiği Meclis toplantısında, Abanoz ve CHP’li meclis üyeleri toplantı salonunu terk etti. 

Yapılan oylamada ise MHP’li Kaqdem Direk’in muhalefetle aynı doğrultuda el kaldırması nedeniyle, sözkonusu gündemin komisyona havale edilmesi ret edilmiş oldu.

.