MHP İlçe Başkanı Referanduma Yönelik İlk Açıklamayı Yaptı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

MHP İlçe Başkanı Referanduma Yönelik İlk Açıklamayı Yaptı

Bu haber 17 Nisan 2017 - 10:18 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.

BASIN AÇIKLAMASI

Saygıdeğer Akçakocalı hemşehrilerim. Referandum sürecini çok şükür kazasız belasız tamamladık. Türk milleti olarak taşıdığımız sorumluluk ve bilinç ile sandıklara koştuk, yüksek bir katılım sağlayarak görevimizi ifa ettik.

Referandum sonucunda, vatandaşımızın evet-hayır tercihini saygıyla karşılamak durumundayız. 2015 yılı yerel seçim sonuçları ile bugün mukayese edildiğinde karşımıza çıkan tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi 5326 oy alarak Akçakoca belediye başkanlığını kazanmıştı.

2017 referandum oylamasında Milliyetçi Hareket Partisinin sağladığı katkı sonucu oy oranı % 60 artarak 8647 ye yükseldiği görülmektedir.

Buna göre elde edilen başarıyı sadece kendine mal etmek isteyen Adalet ve Kalkınma partisine seslenmek istiyorum. Öncelikle teşkilatımız kısa bir zaman diliminde 5000 hane ile birebir görüşerek vatandaşımızın yeni anayasa tercihini “evet ” ten yana kullanmasına yönelik özverili çalışmalar yapmıştır.

Bu kapsamda teşkilatımız referandum süreci boyunca gerekli olan bütünlüğü sağlayarak faaliyetlerini başarıyla tamamlamıştır. Yeni anayasamızın devletimize,milletimize güç ve kudret vermesini yüce Allah tan niyaz ederim.

Saygılarımla Mustafa Özensel… MHP İlçe başkanı