Milletvekili Fevai Arslan da Topu Taca Atıyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Milletvekili Fevai Arslan da Topu Taca Atıyor

Bu haber 11 Mart 2017 - 17:34 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

2016 yılı Eylül ayında fındık fiyatı 15 TL, dolar 2.90 TL, Şubat 2017 yılı içindeyiz fındık 9 lira 25 kuruş, dolar ise 3.70 TL olmasına rağmen Başbakan dahil hükumet kanadından hiç ses çıkmaması, milyonlarca fındık üreticisinin uykularını kaçırmaya devam ediyor…

Başbakan Binali Yıldırım’ın Düzce mitinginde yaptığı konuşmada fındığa hiç değinmemesi, onbinlerce fındık üreticisinde burukluğa neden olurken, Öncü TV’ye açıklama yapan AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, ‘fındığı daha da aşağıya çekerlerse biz harekete geçeriz’ dedi.

FINDIK HER ZAMAN GÜNDEMİMİZDE’ DEDİ

50 randıman fındığın 9 lira 25 kuruş olduğu bugünlerde , Başbakan Yıldırım’ın yapacağı açıklamaya umut bağlayan üreticinin hevesi kursağında kalırken, fındıkla ilgili açıklama Milletvekili Arslan’dan geldi. Arslan Öncü TV’ye yaptığı açıklamada, “ Fındık her an bizim gündemimizde her an müdahale etme durumumuz var.  TMO şuanda kıpırdadı. TMO’yu harekete geçirmek üzereyiz” dedi.

9.25’in daha ne kadar altına inmesini bekliyorsunuz?

Fındık, Ordu Giresun Sakarya milletvekilleri olarak her zaman gündemimizde diyen Arslan, “ Eğer fındığı bulunduğu yerden aşağıya çekmeye çalışanlar olursa biz TMO olarak devreye gireriz ve depolarımız alım ekiplerimiz hazır. Bu iş her zaman Askerdeki gibi hazır kıta bekliyor. Belirli bir fiyat aralığı var o aralığını Fiskobirlik başkanıyla görüşmelerimiz devam ediyor.

 TMO eliyle her an müdahale edebiliriz

Lütfü başkan sağ olsun her geldiğinde bizleri ziyaret eder. Milletimiz şunu düşünmesin, ‘Fındık siyasetin gündeminden düştü’ diye düşünmesinler. Fındık her an bizim gündemimizde her an müdahale etme durumumuz vardır. TMO eliyle her an müdahale edebiliriz.” Şeklinde konuştu.

kaynak: Akçakoca Tv.