Milli Ağaçlandırma Günü'ne Akçakoca'dan tam destek -

SON DAKİKA

Milli Ağaçlandırma Günü’ne Akçakoca’dan tam destek

Bu haber 11 Kasım 2019 - 13:27 'de eklendi ve 2.101 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Düzce’nin Akçakoca ilçesinde fide dikimi gerçekleştirildi.

Dadalı köyünde gerçekleştirilen etkinliğe Akçakoca Kaymakam Yasin Öztürk, Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci, Siyasi Partilerin ilçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Yasin Öztürk, mikrofonumuza yaptığı açıklamada, Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılan fide dikim işleminin Akçakoca’da da yapıldığını söyledi.

Destek veren tüm kesimlere teşekkür eden Öztürk,” Orman Bakanlığımızın başlatmış olduğu kampanya ölçüsünde tüm il ve ilçelerinde eş zamanlı olarak 11 Kasım saat 11.00’de 11 milyon fidanın toprakla buluşturması planlandı. Bu doğrultu da ilçemizde de Orman İşletme Müdürlüğümüzün belirlemiş olduğu 7 bölgemizde Sivil Toplum Kuruluşları, öğrencilerimiz, resmi kurum ve vatandaşlarımız ile birlikte bu kampanyaya destek olmak için destek olmak için toplandık. Amacımız gelecek nesillere bir nefes olabilmek bu kampanya da bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Akçakoca Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci de yaptığı açıklamada, 11 Kasım’ın Milli Bayram olacağını ve 11 milyon fideyi Türkiye genelinde 3 saat içerisinde toprakla buluşturacaklarını ifade etti.

Ekinci,ayrıca, 7 Bölgede 2 bin 50 adet fidenin bin 600 tanesisinin kestane, sedir ve ladin ağacı fidesi olduğunu sözlerine ekledi.