MİNİK ELLERDEN BÜYÜK İŞLER | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

MİNİK ELLERDEN BÜYÜK İŞLER

Bu haber 10 Aralık 2018 - 15:21 'de eklendi ve 199 kez görüntülendi.

Akçakoca Gönül Yavuz İlköğretim Okulu’nun 1. sınıf öğrencileri topladıkları atık malzemeleri değerlendirerek, geri dönüşüme büyük katkı verirken, ortaya birbirinden güzel ürünler çıkartıyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda ek ders kapsamında işlenilmesini önerdiği “Değerlerin Tanıtımı” dersini bir projeye dönüştüren 1. sınıf öğretmeni Nihayet Say, okul idaresi ve diğer öğretmen arkadaşlarıyla yaptığı işbirliği çerçevesinde “Sorumluğun Değeri” isimli projeyi hayata geçirdi.

Okul müdürü ile birlikte Akçakoca belediyesinden temin ettikleri köpek kulübesini çevreden topladıkları plastik şişe kapakları, düğmeler ve benzeri atıklarla dekore eden minik öğrenciler, hazırladıkları çalışmanın başında öğretmenlerinden genel olarak bir bilgi aldılar.

Öğretmenleri çalışmadan neyi amaçladıklarını topluca anlatırken, atıklardan ortaya çıkardıkları ilginç kıyafetleri de arkadaşlarına tanıttılar.

Köpek kulübesinin süslenmesinin yanında, minikler topladıkları atıklardan bir mutfak modeli, bir abajur saat, tekne, helikopter gibi çalışmaları gerçekleştirip sergilediler.

Hazırladıkları köpek kulübesini belediyeden alacakları izinle şehrin uygun bir yerine yerleştireceklerini ifade eden minikler, sokak hayvanlarının barınması için yaptıkları çalışmadan gururla bahsettiler.