MÜDÜR MAT: KİMSEYE TAVİZ YOK… İNŞAAT YASAĞINA UYMAYANLARA CEZA! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

MÜDÜR MAT: KİMSEYE TAVİZ YOK… İNŞAAT YASAĞINA UYMAYANLARA CEZA!

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 14:08 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Akçakoca’da Yaz sezonunda yasak olmasına karşın çalışmalarına devam eden bazı inşaatlar için gerekli cezai işlemler uygulanıyor.

Rutin denetimler dışında vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendiren belediye zabıta ekipleri, Pazar günü olmasına rağmen sabahın erken saatlerinde inşaatında işçi çalıştıran, keser ve çekiç sesinin yanı sıra hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetleri sürdüren firmalara tutanak tutarak işlem başlattı.

Kanunen belirlenmiş olan tarihler ve günler içerisinde, yasak olmasına karşın, kaçak olarak sürdürülen çalışmaların yakalandığı anda gerekli en ağır cezai işleme tabi tutulduğunu belirten Belediye Zabıta Müdürü İsa Mat yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kesinlikle tavizimiz yok. Ekiplerimiz sürekli denetimde. Fırsatçılık yapıp farketmediğimiz durumlarda çalışmasını sürdürenler oluyordur. Ancak gelen şikayetler üzerine anında müdahale edip gerekli yasal prosedürü uyguluyoruz. Uyarıda bulunuyoruz ve çalışmalarını engelliyoruz. Sürdürmeleri halinde de en ağır ceza ne ise onu uyguluyoruz. Kimseye de ayrıcalık yapmıyor ve taviz vermiyoruz.