MUHTARIN KÖPEĞİNİ ÖLDÜRDÜLER | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

MUHTARIN KÖPEĞİNİ ÖLDÜRDÜLER

Bu haber 06 Ekim 2019 - 17:06 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Düzce’nin Hatipli Ketenciler Köyü’nde, mevcut köy muhtarının eski köy muhtarının köpeğini tabanca ile vurduğu iddiasıyla Jandarmaya şikâyetçi oldu.

Olay Hatipli Ketenciler Köyü’nde dün sabah saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre tarlasına giden, köyün eski muhtarı Nursel Üstün aracını takip eden köpeği görevde olan aynı istikamete giden köy muhtarı Nazır Yıldırım’ın patpat tabir edilen aracının peşine takıldı.

Köpeğini arayan Nursel üstün silah sesi gelmesinden sonra köpeğinin vurulmuş olduğunu gördü.

Köpeğini tedavi için evine getiren Üstün köpeğinin öldüğünü anlamasının üzerine Jandarmaya ihbarda bulundu.

Öncü Haber Merkezi’ni arayarak 05427671881 WhatsApp İhbar Hattına bildiren Üstün, ”Köpeğimi Köy muhtarı Nazır Yıldırımın vurduğunu tahmin ediyorum. Çünkü onun patpatının peşine takıldı. Görgü tanığı da var. Köy Muhtarının tavuğunu koşturduğu için üç el silah ile ateş etmiş. Köpeğimin ismi Mek’ti. Çok canım yandı.’’ dedi.

Köy Muhtarı Nazır Yıldırım, ”Ben köpek falan vurmadım. Nursel Üstün iki gündür köpek arıyordu. Köpeği olanlar köpeklerine sahip çakacak. Biz muhtarlık olarak köpeklere sahip çıkılması için anons ettiriyoruz.” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Konu ile ilgili Savcılık tarafından yürütülen soruşturmada vurulan köpekle ilgili otopsi yapılmasına gerek görülmediği, soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.