NAKLİYATÇILARA İNDİRİM MÜJDESİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

NAKLİYATÇILARA İNDİRİM MÜJDESİ

Bu haber 08 Ocak 2018 - 14:59 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

Yurtiçinde eşya taşımacılığı yapanların alması zorunlu olan K1 ile K2 yetki belgelerine indirim geldi. Yüzde 50’lik indirimle birlikte 5 senede bir alınan bu belgelere 10 bin TL ödenecek.

Yüksek belge fiyatlarından dertli olan taşımacılık sektörünün dört gözle beklediği indirim geldi.   Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın revize ettiği Karayolu Taşıma Yönetmeliği Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Karayolu taşımacılık faaliyetlerini Türkiye ekonomisinin gerektirdiği şekilde düzenlemek ve taşımacılık faaliyetlerinde düzeni ve güvenliği sağlamak amacıyla yayımlanan yönetmelik ile K türü yetki belgelerine indirim yapıldı.

Yurtiçi eşya taşımacılığı veya hususi taşımacılık yapanların alması zorunlu olan K1 ve K2 belgelerinin fiyatı yüzde 50 oranında düşürüldü.

Böylelikle 5 yılda bir alınması gereken K1 ve K2 belgelerine 10 bin TL ödenecek. Ticari amaçla taşınma eşyası taşımacılığı yapanlara verilen K3 yetki belgesinin fiyatı ise 5 bin TL oldu.

Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamına giren taşımacılık, acentelik, taşıma işleri komisyonculuğu, taşıma işleri organizatörlüğü, nakliyat ambarı işletmeciliği, kargo ümraniye bayanlar işletmeciliği, lojistik işletmeciliği, dağıtım işletmeciliği, terminal işletmeciliği ve benzeri faaliyetlerde bulunanlar belgelerini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan alacak.