O LİSENİN GENÇLERİ  İLGİNÇ PROJELER ÜRETİYOR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

O LİSENİN GENÇLERİ  İLGİNÇ PROJELER ÜRETİYOR

Bu haber 31 Mayıs 2018 - 13:07 'de eklendi ve 156 kez görüntülendi.

Akçakoca Barbaros Anadolu Lisesi’nin okul bahçesinde birbirinden ilginç 20 projesinin yer aldığı yıl sonu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı törenle açıldı.

İstiklal marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Nurettin Çabuk konuklarına hoş geldiniz diyerek başladığı açılış konuşmasında bilimsel çalışmalara değer verilmesinin önemini vurguladı.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci, İl Şube Müdürü Kadir Çetin, İlçe Milli eğitim Müdür Vekili Hüseyin Dilek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Aydın ve birçok okul müdürünün katılımıyla kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Konuklar sırasıyla proje stantlarını ziyaret ederek, proje sahibi öğrencilerden bilgiler aldılar.

60 öğrencinin 20 projeyle yer aldığı fuarda, elektrik – elektronik ve bilişim projeleri dikkat çekerken, farklı dallarda 13 araştırma projesi arasında bulunan tarihi Osmanlı mezar taşlarını incelemeye, öğrenciler arasında dayanışma duygusunu geliştiren arkadaşlık koçluğuna kadar birçok proje ilgiyle izlendi.

Tarım ve toprak konularında çokça projenin yer aldığı fuarda, öğrencilerin organik tarıma yönelik çalışmaları dikkat çekici bulunurken, tarihi olayların dramatize edildiği kabartma ve rölyef tablolar, tarihi kişiliklerin büst ve resimleri izleyenlerin beğenisini kazandı.