ESNAF ODASI VE TİCARET ODASI'NDAN ORTAK MÜCADELE AÇIKLAMASI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ESNAF ODASI VE TİCARET ODASI’NDAN ORTAK MÜCADELE AÇIKLAMASI

Bu haber 18 Ekim 2018 - 18:16 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Hükümetin ‘Enflasyonla topyekün mücadele’ programına destek kararı alan Akçakoca Meslek odaları, ATSO binasında ortak hareket edeceklerine vurgu yapan bir basın açıklamasında bulundular.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant ve  Akçakoca Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Nedim İşgören’in hazır bulunduğu  basın açıklamasına ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Ortak açıklama metnini okuyan Akçakoca Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Pazvant enflasyona karşı verilen mücadelede Akçakoca’dan destek iradesinin yüksek seviyede var olduğunu söyledi.

Basın toplantısında ATSO yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 Ortak açıklamayı yapan Başkanı Mehmet Nazım Pazvant şunları söyledi:

“Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.

Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Biz de, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Düzce/Akçakoca olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”