ÖĞRETMEN FEDAKARLIĞINA EN GÜZEL ÖRNEK | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ÖĞRETMEN FEDAKARLIĞINA EN GÜZEL ÖRNEK

Bu haber 08 Ekim 2020 - 16:59 'de eklendi ve 2.684 kez görüntülendi.

Pandemi süreci nedeniyle öğrencileri ile yüz yüze öğretim yapamayan Beyören Köyü Ortaokulu öğretmenleri takdire şayan bir fedakarlığa imza attılar.

Beyören Ortaokulu idareci ve öğretmenlerinin tam kadro katılımıyla, öğrencilerinin sorunlarının neler olduğunu, uzaktan erişimde ne gibi sıkıntılar ve güçlükler çektiklerini yerinde görmek için, onların yaşadıkları Fakıllı, Doğancılar, Balatlı ve Beyören köylerindeki evlerine ziyaretlerde bulundular.

Öğrencilerin bu süreçte karşılaşabilecekleri sıkıntılara “bana ne “ demeyerek, oluşturdukları guruplar halinde her köye gidip ev ev dolaşan fedakar eğitimciler, hem öğrencilerle hem de anne babalarla bire bir görüştüler.

Bu süreçte neler yapılması ve hangi yöntemlerin takip edilmesi gibi konularda sohbet eden öğretmenlerin bu duyarlı ve özverili tutumları herkes tarafından takdirle karşılandı.

Sosyal mesafeye dikkat ederek öğrencilerle evlerinin bahçelerinde hem hasret gideren hem de bilgilendirme yapan fedakar öğretmenlerimiz, uzaktan erişimde karşılaşılan sıkıntıları, bu süreçte öğrencinin derslere katılımının önemini anlatırken, elleri dolu olarak gerçekleştirdikleri ziyaretlerde bir sponsor firmadan temin ettikleri kahveleri hediye ettiler.