ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASINDA SEVİNÇ VE HÜZÜN BİR ARADA | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASINDA SEVİNÇ VE HÜZÜN BİR ARADA

Bu haber 24 Kasım 2017 - 18:15 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

 

Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesinin hazırlayıp sunduğu ikinci ve ana tören saat 15.00’da Öğretmenevi’nde icra edildi.

Kaymakam Yasin Öztürk’ün eşi ile izlediği törene Başkan Cüneyt Yemenici, İGM Üyesi Ayfer Yılmaz CHP ve MHP Başkan ve yöneticileri çok sayıda emekli öğretmem ATSO Başkanı Nazım Pazvant Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci ve veliler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ilçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer yaptı.

Mesleğe yeni başlayan 29 öğretmenin yemin töreni ardından emekli olan Ali Kulak, Hasan Kahraman, İsa Çetinbaş,Ünsal Kaynak, Arif Yılmaz ve Yaşar Karaoğlan’a plaketleri, Kaymakam Öztürk tarafından verildi.

Program emekli öğretmenler adına Hasan Kahraman’ın konuşması salonda hüzün havası esmesine neden olan durum  Öğretmen ve öğrencilerden oluşan koronun birbirinden güzel Anadolu türküleri ile doruğa ulaştı.

Gün adına yapılan ilk, orta ve liselerdeki yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesiyle devam eden program Atatürk’ün mücadelelerinden kesitler ve öğretmenin önemini vurgulayan şiir ve konularla bezeli program hep birlikte ve salonun ayağa kalkarak söylediği öğretmen marşı ile son buldu.