Olta balıkçılarının yüzünü 'sargana' güldürdü | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Olta balıkçılarının yüzünü ‘sargana’ güldürdü

Bu haber 29 Ekim 2020 - 13:33 'de eklendi ve 4.700 kez görüntülendi.

Amatör olta balıkçılığının yoğun olarak gerçekleştirildiği merkezlerden biri olan Akçakoca’da balıkçıların yüzünü sargana güldürdü. Sabahın erken saatlerinde ilçenin en önemli plajlarından Çuhallı sahilinde yerlerini alan balıkçılar ‘Vira Bismillah’ diyerek güne başladılar.

Karadeniz’de olta balıkçılığının yaygın olduğu merkezlerden biri olan Akçakoca’da son günlerde balıkçıların yüzünü lezzeti ile bilinen ‘sargana’ balığı güldürüyor.

Sabahın erken saatlerinde oltalarını sırtlarına vurup yola çıkan balıkçılık sevdalıları özellikle Çuhallı sahilinde toplanıyorlar. Palamuttan umudunu kesen balıkçıların oltalarına lezzeti ile herkesi mest eden sargana balığı takılıyor.

ÇUHALLI’YI SEVİYORUZ

Bir kovaya yakın sargana tuttuğunu belirten bir amatör balıkçı yaptığı açıklamada: “Sabah saatlerinde balığın peşine düşüyoruz. Bu iş bizim için hem keyif hem de evimize taptaze balık götürmek için bir uğraşı. Aslında palamuda niyetlenmiştik. Ancak gördük ki sargana bolluğu var. Şu sıralar her gün zargana takılıyor oltalarımıza. Çuhallı’yı seviyoruz. Bu sahil büyük olduğu için herkes özgürce oltasını sallayabiliyor” ifadelerini kullandı.