ÖMER BAŞAR'DAN BELEDİYE'YE İTFAİYE GÖNDERİLMEDİ KINAMASI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ÖMER BAŞAR’DAN BELEDİYE’YE İTFAİYE GÖNDERİLMEDİ KINAMASI

Bu haber 21 Mayıs 2018 - 18:35 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Ömer Başar, 19 Mayıs’ta düzenlenen Gençlik Yürüyüşü için herhangi bir olumsuzluğa karşı belediyeden istedikleri itfaiyenin kendilerine gönderilmediğini ifade etti.

Talep ettikleri itfaiye aracının ”yürüyüşün siyasi olduğu” gerekçesiyle gönderilmemesini eleştiren Başkan Ömer Başar, bir kınama yazısı yayımlayarak sorumluları eleştirdi.

İşte CHP İlçe Başkanı’nın o kınama açıklaması: 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, CHP Gençlik Kolları öncülüğünde organize edilip izinleri alınan Fener Alayı etkinliği için, Akçakoca Belediyesi’nden korteje eşlik etmesi, şenliğe onur vermesi için itfaiye aracı talep edilmiştir.

Belediye  araç göndereceğini söylemiş, ancak etkinlik saatinde korteje itfaiye aracı gelmemiştir.

Edindiğimiz bilgilere göre  Belediye ‘’Fener alayı etkinliği siyasi olduğu gerekçesiyle’‘ itfaiye aracı göndermemiştir.

Fener alayı etkinliğinin yalnızca  izin ve ses düzeni organizasyonu CHP gençlik kolları tarafında yapılmıştır. Etkinlik kapsamında herhangi bir siyasi slogan, flama, siyasi bayrak kullanılmamıştır.

Etkinliğe tüm halkımız davet edilmiş, herhangi bir siyasi parti ayrımı olmadan her kesimden halkımız etkinliğimize katılmıştır.

Geleneksel olarak yapılan fener alayı etkinliğini siyasi olarak değerlendiren belediye yönetimini, Akçakoca halkı olarak kınıyoruz.

 

 

                                             CHP Akçakoca İlçe Başkanı

                                           Ömer BAŞAR