OPERASYONLA ORTAYA ÇIKTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

OPERASYONLA ORTAYA ÇIKTI

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 15:33 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Merkeze bağlı Akbıyıklar Köyü’ndeki ormanlık alanda kenevir yetiştirdiği tespit edilen iki şahıs jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalandı. Şahısların ekim yaptığı ormanlık alanda 8’i kurutulmak üzere bırakılan toplam 48 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Düzce İl Jandarma Komutanlığı zehir tacirlerine geçit vermiyor. Gelen bir ihbarı değerlendiren Jandarma Komutanlığı ekipleri Akbıyıklar Köyü’nde iki şahsa yönelik operasyon düzenledi. Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İstihbarat ve KOM şubeleri ile Merkez Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda ormanlık alanda yasadışı kenevir ekimi yaptığı ve evinde esrar maddesi bulundurduğu tespit edilen şahısların ev ve eklentilerinde arama yapıldı.

Ekiplerin ormanlık alan içerisinde yaptığı aramalarda birbirine yakın 5 noktada boyları 80 ile 100 santimetre arasında değişen 40 kök, ayrıca kurutulmaya bırakılmış 8 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Yakalanan 2 şüpheli şahıs hakkında yasadışı kenevir ekimi, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından adli tahkikat başlatıldı.