Örnek Eğitimcinin 10 Parmağında 10 Marifet | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Örnek Eğitimcinin 10 Parmağında 10 Marifet

Bu haber 05 Ağustos 2020 - 12:28 'de eklendi ve 4.804 kez görüntülendi.

Akçakoca Gönül Yavuz İlkokulu’nun Müdür Yardımcısı Halis Hüsnü Ergül, 10 parmağında 10 ayrı marifeti olan örnek bir eğitimcimiz olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Okulun tamirat – tadilat işlerini hayırsever vatandaşlarla birlikte üstlenen müdür yardımcısı Ergül, boya badana ve alçı sıva işlerinde kollarını sıvayarak işçilerle birlikte günlerce ter döktü.

Okulla ilgili yapılan yardım gecelerini organize eden ekibin başında yer alan Ergül, yemekli organizasyonlarda aşçılık yeteneğini konuşturarak yemek çeşitleri yapan bir idareci.

Yardım benzeri kampanyaların bilet ve davetiyelerini bizzat kendi aracıyla günlerce dolaşarak dağıtan Müdür Yardımcısı Ergül, sadece akaryakıt parasıyla değil, birçok harcama gerektiren alanlarda elini cebine atıp harcama yapmasıyla biliniyor.

Gönül Yavuz İlkokuluna geldiği günden beri okulun hem fiziki çehresinin değişip yenilenmesine katkılar veren müdür yardımcısı Ergül, aynı zamanda okul öğrencilerinin başarılarının artmasında da doğrudan rol alıyor.

Okulun hem başarı yüzdesinin yükselmesine hem de estetik görünüme kavuşmasında maddi ve manevi olarak büyük katkı veren Ergül, bu özellikleriyle ayakta alkışlanmayı hak eden örnek bir eğitim insanı olarak rol model oluşturuyor.

 

 

 

 

 

.