Piri Reis Yıkılıyor… Öğrenciler Fedai Karabıyık'a taşınmaya başladı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Piri Reis Yıkılıyor… Öğrenciler Fedai Karabıyık’a taşınmaya başladı

Bu haber 03 Şubat 2020 - 10:44 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Akçakoca Piri Reis MTAL’nin (Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) binası depreme dayanıklı olmadığından yıkılacak. Yıkılacak olan binanın yerine 16 derslikli yeni bir okul binası yapılacak.

Son Elazığ depremi ve ardından ülkenin farklı bölgelerinde yaşanan çok sayıda küçük deprem sonrasında kolları sıvayan Milli Eğitim Müdürlüğü, olası sorunlara karşı tedbir almaya başladı. 

Piri Reis MTAL öğrencilerini geçici olarak Fedai Karabıyık MTAL’ye taşıyan Müdürlük, öğrencilerin  bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için sömestr tatilinde hızlı bir çalışma yürüttü.

Yarıyıl tatilinin ardından ilk eğitim gününden itibaren yeni okullarında eğitim gören Piti Reis öğrencisi 200 öğrenci, kendilerine ev sahipliği yapan Fedai Karabıyık öğrencileri ve idarecileri tarafından çiçeklerle karşılandı. 

Fedai Karabıyık MTAL’de 100 öğrenci eğitim görmekteydi. Binanın eklentisi Turizm ve Otelcilik lisesi öğrencisi 140 öğrenci ve Piri Reis’ten de gelen 200 öğrenci ile binada şu anda 440 öğrenci eğitim görmekte. 

Fedai Karabıyık MTAL, büyük binalar, atölye ve işlikleriyle birlikte oldukça geniş bir alan üzerine kurulu. Geçmiş senelerde büyük bölümü boş kalan bina, yeni katılan öğrencilerle birlikte gerçek kapasitesine ulaştı. 

Okul binasına taşınan yeni idareci ve öğrencilerin ilk eğitim günlerinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ve şube müdürleri de okul binasında idiler.

Müdür Ezer ve idareciler, binada ve dersliklerde incelemeler yaparak sorunsuz bir eğitim için gerekenleri tespit ettiler.