Bu protokol krizi Akçakoca'ya hiç yakışmadı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Bu protokol krizi Akçakoca’ya hiç yakışmadı

Bu haber 18 Mart 2017 - 16:30 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

Akçakoca Öğretmenler evinde düzenlenen,18 Mart Çanakkale zaferinin 102. Yıldönümü Çanakkale Şehitlerini Anma Programı sırasında protokol krizi yaşandı, yaşanan o anlar hiç yakışmadı.

 

Olay şöyle gelişti. Akçakoca Öğretmenler evinde düzenlenen,18 Mart Çanakkale zaferinin 102. Yıldönümü Çanakkale Şehitlerini Anma Programında Eski Milli eğitim Müdürlerinden ve aynı Zamanda MHP İl Genel Meclis üyeliği görevlerinde bulunan Engin Özensel, bir arkadaşıyla birlikte salona girerek kapı önündeki protokol sırasına otururlar. Bunu gören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ise, protokol koltuklarından kalkmalarını söyler.Daha sonra Oturdukları yerden kalkan Özensel ve arkadaşı ardından VİP salonuna giren, Akçakoca kaymakamı Yasin Öztürk ve Belediye Başkanı Cüneyt yemenici ve İlçe jandarma komutanı ve emniyet müdürü ve İlçe Milli eğitim müdürü Ömer Ezeri’nde bulunduğu odaya girerek,Ömer Ezere yönelik ’’Bana nasıl böyle davranırsın nasıl beni kaldırırsın diyerek’’serzenişte bulunur.Ortamın gerginleşmesi üzerine İlçe kaymakamı Yasin Öztürk,Engin Özenselin koluna girerek program salonuna gelirler ve kendilerinin protokolde istedikleri yere oturmalarını ister.Engin Özensel ise bu davranışı hak etmediğini Kaymakam Öztürk’e anlatır.

Daha sonra Engin Özensel arkadaşı ile en arka kısma oturarak biraz sinirlerinin azalmasının ardından salonu terk ederler.

Bu yaşananlar Protokol krizinin ortaya konduğunu yaşatırken, hiç yakışmadığı gözlemlendi.