RESMEN EZİYET! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

RESMEN EZİYET!

Bu haber 23 Kasım 2017 - 14:56 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Türk Telekom’un yeraltındaki bakır kablolarının çalınması yüzünden 6 köyün telefonsuz ve internetsiz kaldığını gündeme getirdiğimiz haberin üzerinden 20 gün geçmesine karşılık hala ‘Gerekli çalışmalar yapılacak’ diyen ilgili merciler bir çivi çakmadı. Üstelik bu süre zarfında iletişim mağduru 6 köyden biri olan Gürcüçiftlik’te bir hırsızlığa teşebbüs olayı daha yaşandı. Milletvekilinden bakanına herkesin kapısını çalan çaresiz köylüler, ‘Artık Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışacağız.’ diyerek, duruma tepki gösterdi.

6 köy 76 gündür mağdur!

Merkeze bağlı Gürcüçiftlik, Nuhlar, Hecinler, Hasanlar, Nasırlı ve Akyazı köyleri tam 76 gündür ne telefondan ne de internet hizmetinden faydalanabiliyor. Türk Telekom’a ait kabloların çalınması nedeniyle haberleşme ihtiyaçlarını gideremeyen bölge halkı, yaşanan mağduriyete haftalardır son verilmemesi nedeniyle tepkili…

20 gündür ne gelen var ne giden…

20 gün önce Öncü Haber aracılığıyla seslerini yetkililere duyurmaya çalışan 6 köyün halkı, sorunlarının çözümüne yönelik attıkları adımlardan sonuç alamadıklarını ifade ederek, telefon ve internetten yararlanamamaları yüzünden çektikleri sıkıntıların son bulmasını istemişti.

Bu haberimizden bir gün sonra ilgili mercilerden yapılan açıklamada ise hırsızlık olayının hem kurumu hem de köyleri mağdur ettiği ifade edilerek Kasım ayı sonuna kadar alt yapı çalışmalarının yapılacağı ve kabloların döşeneceği bildirilmişti. Ancak aradan geçen 20 günde köylerde altyapıya yönelik hiçbir çalışma başlatılmadı.

Çalmadıkları kapı kalmadı

2.5 aydır telefon ve internet hizmeti alamayan vatandaşlar, milletvekilinden bakanına kadar ulaşabilecekleri herkese ulaştıklarını ancak hiçbir sonuç alamadıklarını belirterek, “Artık tek çaremiz kaldı. Cumhurbaşkanına ulaşmaya çalışacağız.’ diyerek, duruma tepki gösterdi.

Yine çalmaya kalktılar!

Türk Telekom’un yeraltındaki bakır kablolarının çalınması yüzünden mağduriyet yaşayan köylerden birinde geçtiğimiz günlerde yine hırsızlığa teşebbüs olayı yaşanması ise durumun ciddiyetini gözler önüne serdi. Gürcüçiftlik Köyü’nde dün akşam yeraltındaki kabloları çıkarırken farkedilen ve 4 kişi oldukları iddia edilen şahıslar, yakalanacaklarını anlayınca hızla köyden kaçtı. Durumdan jandarmayı haberdar eden köylüler, artık seslerine kulak verilmesini istiyor.