Saadet Partisi İlçe Divan Toplantısında Referandumu Masaya Yatırdı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Saadet Partisi İlçe Divan Toplantısında Referandumu Masaya Yatırdı

Bu haber 09 Nisan 2017 - 19:01 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Akçakoca İlçe Teşkilatı her ay düzenli olarak yaptığı ilçe divan toplantısı düzenlendi.

Akçakoca Saadet Partisi'nden İlçe Divan toplantısı

Saadet Partisi Akçakoca İlçe Teşkilatı her ay düzenli olarak yaptığı ilçe divan toplantısı düzenlendi. İlçe Divan toplantısına Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Mahalle Temsilcileri ve Köy Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri,  AGD İlçe Başkanı Hüseyin Denizgez,  davetliler katıldı.

Referandum kararı ile birlikte Saadet Partisinin ne diyeceğinin de kamuoyu tarafından merak edildiği bir dönemde, SP Düzce İl Müfettişi  Murat Aşık’ın iştirakiyle yapılan ilçe divan toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Saadet Partisi Akçakoca İlçe Divan Toplantısı İlçe Başkanı Mustafa Zorlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Tüm katılımcıları selamlayarak ve teşrifleri dolayısıyla teşekkür ederek konuşmasına başlayan Zorlu sözlerine şöyle devam etti; “Ülkemizde, bölgemizde ve dünya da önemli hadiselerin, ciddi kırılmaların yaşandığı bir süreçten geçiyoruz. Böylesi dönemlerde kesinlikle ayrıştıracak kutuplaştıracak, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek sert söylemlerden uzak durmak gerekir. Fiilen savaşı yaşadığımız bu günlerde bilhassa bizi biz yapan, milleti millet yapan değerlere sahip çıkmak, bu değerleri ikame etmek büyük önem arz etmektedir. Saadet Partimizin ilkeli duruşu, basiret ve ferasetle meselelere bakışı, önce ahlak ve maneviyat demesi milletimiz tarafından takdirle izleniyor. Yöneticilerimizin iç ve dış politikadaki gelişmeler için yapmış olduğu isabetli öneriler Saadet Partimizin meselelere bakışını net bir şekilde ortaya koymuştur. Bizler Saadet Partililer olarak geçmişte olduğu gibi bugün de takdire şayan bir duruş ortaya koyuyoruz, biz hiçbir zaman milletimizi yanıltmadık, aldatmadık ve aldatılmadık. Onun için Saadet Partisinin ne dediği daha da önem kazanıyor. Bazı kardeşlerimizin dediğimizi anlayabilmesi biraz zaman alabiliyor temennimiz bazı acılar yaşanmadan, ah vahlar edilmeden anlaşılıyor olmaktır. Gelin bu sefer aldatıldık, kandırıldık dememek için hep birlikte yeniden düşünelim ve hep birlikte hayra motor şerre fren olalım” dedi. Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Zorlu’un açılış konuşmasının ardından ilçe birim başkaları faaliyet raporlarını sunmak ve mahalle teşkilatlarına yeni hedeflerini vermek üzere kürsüye çıktılar.

Bilhassa seçim çalışmaları ve sandık çalışmaları üzerine yoğunlaşan rapor sunumlarının ardından programın sonunda dilek ve temeniler bölümünde SP Düzce İl Müfettişi Murat  Aşık kürsüye çıktı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ülkenin önemli sorunları olduğunu ve bu sorunların üstesinden gelme konusunda hükümetin başarısız olduğunu ifade eden Aşık sözlerine  şöyle devam etti; ” Şimdi ülkemiz fiilen bir savaşın içerisine sokuldu, ekonomi de işler iyiye gitmiyor. Hukukun üstünlüğü esas alınmalıdır. Şimdi varlık fonu diye bir şey çıkarmışlar, kimsenin haberi yok. Birde Erbakan Hoca’nın havuz sistemini getirdik diyorlar. Erbakan Hoca havuz sistemini getirdi ve havuzu doldurdu. Siz ise havuzu boşaltıyorsunuz. Bak yarın bir gün Fırat Dicle sularını da bu fon yoluyla İsrail’e peşkeş çekebilirler. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu gün dış politikada geldiğimiz nokta hiç de iç açıcı değil. Bizim terörist dediklerimize ABD ve Batı ülkeleri dost ve müttefik diyor, silah yardımı yapıyor eğitiyor donatıyor. Şimdi nasıl olacak? Omurgasız siyaset, dış politika olmaz. Şimdi bu kadar önemli gelişmeler yaşanırken önümüze referandum getirdiler. Parlementer sistemle işler yürümüyor başkanlık olsun, partili cumhurbaşkanı olsun diyorlar. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu Bey sürecin başında Sayın Cumhurbaşkanı ile görüşüp konu ile ilgili görüşlerimizi, sakıncalı gördüğümüz noktaları kendileri ile paylaştılar. Başbakan’a muhalefet liderlerine mektuplar yazıp hassasiyetlerimizi ilettiler. Baştan beri söyledik. Şu şu adımları atın, iyileştirmeleri yapın destek verelim dedik ama yanaşmadılar bildiklerini okudular. Şimdi biz de bu haliyle bu maddelere evet diyemeyiz. Özellikle partili cumhurbaşkanı adaleti sağlayamaz, eşitlik ilkesini koruyamaz” dedi.Aşık sözlerine şu şekilde son verdi; “Allah Erbakan Hocamızdan razı olsun bizler O’nun sayesinde bu dava ile tanıştık, şuurlu Müslümanlar olduk. Maalesef millet olarak Erbakan Hoca gibi bir dâhiyi bırakıp, kadrini kıymeti bilemedik. Başkalarının peşine düştük. Şimdi de bunun bedelini ödüyoruz” dedi. Akçakoca Saadet Partisi ilçe divan toplantısı yapılan ikramların ve çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan