SAKATLAR DERNEĞİ'NİN GECESİNE İLGİ BÜYÜKTÜ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

SAKATLAR DERNEĞİ’NİN GECESİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

Bu haber 07 Aralık 2018 - 21:16 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Akçakoca Sakatlar Derneği’nin gecesine ilgi büyüktü. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin de katıldığı ve bir konuşma yaptığı gecede, bazı siyesi partilerin yöneticileri ile çeşitli STK temsilcileri de hazır bulundu.

Saat 19.00’da Belediye nikah salonunda düzenlenen gecede ilk konuşmayı Akçakoca Sakatlar Derneği Başkanı Emin Belli yaptı.

Belli konuşmasına, Türkiye nüfusunun yüzde 12’sinin, yani 8 buçuk milyon insanın engelli olduğunu söyleyerek başladı.

Engelliler haftası münasebetiyle düzenledikleri gecede, engellilerin sorunlarını bir kez daha ortaya koymak ve farkındalık yaratmak amacında olduklarını ifade eden Belli, tüm çalışmalarının engellilerin kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan yaşayabilmeleri üzerine kurulu olduğunu söyledi.

Daha sonra kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise konuşmasına ”asıl engel bedende değil, zihinlerdeki engeldir” şeklinde konuştu.

Yemenici, belediye olarak bugüne kadar Sakatlar Derneği ile birlikte daha fazla neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini ve her zaman ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Kendi dönemlerinde plajlara kurdukları platformlar aracılığıyla engellilerin denize girmesini sağladıklarını belirten Başkan Yemenici, engelli çocukların gezilere gönderilmesi, çeşitli yardımlar şeklinde hizmet verdiklerini söyleyen Yemenici, engellileri hiç bir zaman ikinci vatandaş olarak değil birinci öncelikli vatandaş olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

Yemenici ayrıca herkesin aslında bir engelli adayı olduğunu söyleyerek, ”kimsenin yarın ne olacağı belli değil, hepimiz aynı duruma düşebiliriz. Dolayısıyla bu hassasiyetle yaklaşmaya özen göstermeliyiz” dedi.