SALI PAZARI ESNAFI DERTLİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

SALI PAZARI ESNAFI DERTLİ

Bu haber 26 Aralık 2017 - 18:19 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

Çatıdan akan yağmur suyu ve kış aylarında çekilmez soğuğa karşı belediyeden çözüm bekleyen Salı pazarı esnafı, yeni işgaliye zammından da dertli.

Akçakoca Salı Pazarının yerli sebze ve meyve satışının yapıldığı köylü pazarı esnafı, işgaliye ücretlerine yapılan zamdan şikayetçi.

Karda kışta köylü pazarına gelmek zorunda olduklarını vurgulayan pazar esnafı, kendilerine pazarın yağmur suyundan ve soğuktan korunaklı hale getirileceği sözü verildiğini vurgulayarak, “Sabah geldiğimizde eşimizde süpürgelerle suları temizliyoruz. Üstelik kapılar açık olduğundan soğukta satış yapmaya çalışıyoruz” dediler.

”Bizim kışın kazancımız yok denecek kadar az ama yine de gelmeye mecburuz” şeklinde konuşan pazarcılar, yeni pazar yeri yapılacağı için mevcut pazar yeri binasına bakılmadığı iddiasında bulundular.

 

Mikrofonlarımıza konuşan bir esnaf ise “Kışın soğuk hepimiz hasta olduk. Yazın ise girişteki rögardan çok kötü koku geliyor. Yabancılar bu durumdan çok rahatsız. Bizden 2018 ‘de 1,5 metre kare yer için 208 lira işgaliye parası istediler. 156 lira olan işgaliye bedelini 208 liraya çıkardılar. İyi bari verelim de bu sorunlarımızı da çözsünler” şeklinde konuştu.