Sarı çizme fikri fena değil de üzerinde biraz çamur olsaydı iyiydi -

SON DAKİKA

Sarı çizme fikri fena değil de üzerinde biraz çamur olsaydı iyiydi

Bu haber 18 Temmuz 2019 - 16:11 'de eklendi ve 3.378 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca’yı ve köylerini derinden etkileyen sel felaketine karşı kamu kurum kuruluşları ve vatandaşlar el birliğiyle mücadele etti. 

Kaymakam Yasin Öztürk’ün köylerdeki afet çalışmalarının başında olduğu saatlerde Belediye adına Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş da ekiplerle birlikte erkenden mesaiye başladı. 

Kızılay ekipleri, zor şartlarda ulaştıkları köylerde gıda ve yiyecek dağıtırken, Genelkurmay Başkanlığının gönderdiği askeri helikopter yaralıları civar hastanelere taşıdı.

Tüm bu çalışmaların adeta zamanla yarışırcasına yapıldığı saatlerde, gözlerin aradığı Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz ise ortalarda yoktu.

Suların – sellerin köprüleri yıkıp işyerlerini göle çevirdiği saatlerde ortalarda görünmeyen Belediye Başkanı Yanmaz, ilk fotoğrafını saat 14.00’te servis ettirdi. 

İmaj danışmanlarının afet bölgesine çağırdıkları Okan Yanmaz, elinde telefonu, ütülü beyaz gömleği ile ilk pozunu verirken, o meşhur sarı çizmelerini de giymeyi ihmal etmemişti.

Yalnız imaj danışmanlarının unuttukları bir şey vardı. Ütülü gömlek ve sarı çizme fikri fena değildi ama, çizmeye biraz çamur bulaştırmayı akıl edememişlerdi. 

Neyse, kalabalığa uyarak biz de şöyle bir başlık atalım:  ”Okan Yanmaz sarı çizmelerini ayağına çekti ve afet çalışmalarını yerinde inceledi.”

Köşe yazarı: Avşar Serencebey