SARIEROĞLU STK'LARLA BİR ARAYA GELDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

SARIEROĞLU STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 03 Kasım 2018 - 16:01 'de eklendi ve 82 kez görüntülendi.

Düzce’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Güçlü adaylarımızla vatandaşlarımıza hizmet etmek için ilk günkü aşkla yollara çıkacağız. Biz bu süreçten AK Parti ailesi olarak başarıyla çıkacağız.” Dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu bir dizi ziyarette bulunmak için geldiği Düzce’de, Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile düzenlenen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

Sarıeroğl’na burada, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, kadın ve gençlik kollarının başkanları ile partililer de eşlik etti. 12 Kasım 1999’da Düzce’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anan Sarıeroğlu, ülkenin böyle bir felaketi tekrar yaşamamasını dilediklerinde bulundu.

AK Parti olarak 16 yıldır gösterilen başarı hikayesinde, yerel yönetimlerin sivil toplumlara yönelik yaptığı çalışmaların da etkili olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerimizi canlı tutmamız, bizim başarı hikayemizin bir parçasıdır.

Biz bu başarı hikayemizi inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde de daha aktif ve hızlı çalışmalar yaparak daha da ileriye taşımak kararlılığındayız. Bu bağlamda ortak akla istişare konusunda her türlü toplum kuruluşu ile çalışmayı, ötekileştirme olmadan, her farklı görüşün de bu dönemde görüşünü alarak, perspektif olarak çalışma yapmaya kararlıyız.” diye konuştu.

“Zor bir dönem geride kaldı”

Türkiye’nin zor bir dönemi geride bıraktığına değinen Sarıeroğlu, şöyle devam etti: “Türkiye, ekonomik anlamda zor bir dönemi geride bıraktı. Ülkemiz hiç de hak etmediği şekilde saldırılara maruz kalarak, bir türbülansa sokulmak istendi. Allah’a hamdolsun bizim en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz.”

“Bu birlik ve beraberlik ruhu ile bu süreci sağ salim, ekonominin de emin ellerde olmasının sonucunda atlatmış durumundayız. Bu ilk saldırıları da püskürtmüş durumdayız. Şu anda enflasyonla topyekun mücadele programımız yürürlüğe girmiş durumda. Orta vadeli programımız açıklandı. Bu program ayakları yere basan her türlü toplumun görüşü alınmış bir program. Bu bağlamda hedeflere sağlıklı şekilde ulaşılacağına inanıyorum.”

“Enflasyonla topyekun mücadele programı kapsamında yaklaşık 2 bin 500 sivil toplum kuruluşu yüzde 10 indirim çalışmasına destek vermiş durumda. Mobilya, beyaz eşya, otomobil gibi birçok alanda açıklanan ÖTV paket indirimi bu çalışmalara çok büyük katkı sağlayacak.”

“Güçlü adaylarımızla, ilk günkü aşkla yollara çıkacağız”

5-12 Kasım tarihleri arasında belediye başkanlığı için aday adaylığı sürecinin başlayacağına dikkat çeken Sarıeroğlu, şu ifadelerde bulundu: “Meclis üyeliği konusunda da 5 Kasım’da başlıyor ancak 3 Aralık tarihine kadar belediye meclis üyelikleri ile ilgili başvuru sürecimiz devam edecek. Komisyonlarımız kurulacak. Değerlendirmelerimiz olacak.

Bizim her zaman yaptığımız partimizin kurulduğu günden itibaren biz hep teşkilatlarımızla bu süreci istişare edip görüşlerini almışızdır. Temayül yoklamalarımızı yapacağız. İnşallah güçlü adaylarımızla vatandaşlarımıza hizmet etmek için ilk günkü aşkla yollara çıkacağız ve ülkemize dair hedeflerimizi, hayallerimizi gerçekleştirmek için Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin avantajlarını da illerimize yansıtacak şekilde çalışmalarımızı yapacağız. İnanıyoruz, biz başarıyla bu süreçten AK Parti ailesi olarak çıkacağız.” Sarıeroğlu, konuşmasının ardından kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.