Şarkıcılara gösterilen ilgi, kapıya dayanan tehlikeye gösterilmedi -

SON DAKİKA

Şarkıcılara gösterilen ilgi, kapıya dayanan tehlikeye gösterilmedi

Bu haber 02 Temmuz 2019 - 12:07 'de eklendi ve 1.545 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca Festival etkinlikleri kapsamında düzenlenen fındıkla ilgili panele, Akçakoca’nın üreticileri ilgi göstermedi.

Belediye Meclis salonunda gerçekleşen panelde, üreticilerin son günlerde dile getirdiği en önemli sorunlar anlatılıyordu. 

Alanında Türkiye’nin en önemli bilim insanlarından biri olan Doçent Doktor Salih Karabörklü’nün verdiği panelde, fındık tarımında önemli hastalıklar ve fındık zararlıları ile mücadele etme konusu işlenmekteydi.

Fındıkçıların en büyük baş ağrılarından biri haline gelen külleme hastalığı, Amerikan beyaz kelebeği ve kahverengi kokarca zararlıları başta olmak üzere, fındık tarımımızın geleceğini doğrudan ilgilendiren konuları dinlemeye sadece 2 üretici katılmıştı. 

5-6 civarında Tarım İlçe personeli ve 5-6 civarında Belediye personeli dışında sadece 2 fındık üreticisinin katıldığı panel, bir yanıyla üreticilerimizin kendi sorunlarına karşı ne denli duyarsız kaldıklarını gösterdi. 

Aynı günlerde festival sanatçılarını izlemeye koşan binlerce fındıkçının, kapılarına dayanmış bir tehlike karşısında bu denli ilgisiz kalması, üniversite hocasına yapılan ayıp kadar, fındıkçılarımızın bilimsel çalışmaların ne kadar uzağında kalmış olduğunu göstermesi açısından da bir gösterge oldu.