Sel afetinde yaralarını saran Kızılay'a arsalarını bağışladı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Sel afetinde yaralarını saran Kızılay’a arsalarını bağışladı

Bu haber 20 Eylül 2020 - 17:21 'de eklendi ve 3.266 kez görüntülendi.


Yıllardır vatandaşların yardımına koşan Kızılay’a Düzce’den bağışlar devam ediyor. İnsanların Kızılay’a artan güven duygusunun artması ile bağışlarda arttı. Düzce’de geçtiğimiz yıl meydana gelen sel felaketini yaşayan 71 yaşındaki Asiye Albayrak’ın yaralarını da ilk Kızılay sardı.

Bu durum sonrasında yaşlı kadın kendi üzerine olan bazı arazileri Kızılay’a bağışlamak istedi. Kızılay Düzce Şubesi ile irtibata geçen yaşlı kadın Akçakoca Kurukavak köyünde bulunan Fındıklık, Arsa ve evi olduğunu bağışlamak istediğini söyledi.

Yetkililer ile görüşmelerin ardından yaşlı kadın ve Kızılay Düzce Şubesi yönetim kurulu üyeleri Düzce Tapu Müdürlüğü’nde yapılan program ile fındıklık, arsa ve evi Kızılay’a bağışladı.

Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, Asiye Albayrak’ın bağışından dolayı mutlu olduklarını insanların Kızılay Düzce Şubesine güvendikleri için taşınmaz ürünlerini bağışladığını dile getirdi. Aydın ayrıca Gölyaka ilçesinde isminin açıklanmasını istemeyen bir başka kişi tarafından da bir çok fındıklık, arsa ve evlerini Kızılay’a bağışladığını da dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

.