Selin vurduğu Esmahanım köyünde bu kez heyelan meydana geldi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Selin vurduğu Esmahanım köyünde bu kez heyelan meydana geldi

Bu haber 08 Mayıs 2020 - 11:03 'de eklendi ve 1.535 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde meydana gelen sel felaketi nedeni ile yerle bir olan yolların yapımı devam ederken, sel felaketinin yaşandığı Esmahanım köyünde heyelan meydana geldi. Ekipler heyelana anında müdahale etti.

 

Düzce İl Özel İdaresi ekipleri geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarma çalışmalarını sürdürüyor.

Akçakoca’nın Düzce İl Genel Meclisi üyeleri Mustafa Ezer ve Sinan Cumur ise yürütülen çalışmaların bir an olsun başından ayrılmayarak işlerin kısa sürede bitirilmesini sağlıyor.

Ekipler, 2 ilçenin köylerinde yol güzergahlarında asfaltlama çalışmalarına devam ederken, sel felaketinin yaşandığı Esmahanım köyünde heyelan meydana geldi.

 

Esmahanım köyü ile Yenice köyünü bir birine bağlayan yolda meydana gelene heyelan sonrasında Düzce İl Özel İdaresi ekipleri bölgede heyelana anında müdahale etti.

 

Yetkililerden alınan bilgilere göre, yolda dolgu çalışmalarının tamamlanmasının ardından bir haftalık süre içerisinde yolun hizmete açılması planlanıyor.