SERVİS ŞOFÖRÜ TERÖRÜ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

SERVİS ŞOFÖRÜ TERÖRÜ

Bu haber 11 Ocak 2018 - 19:36 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

Servis şoförü tarafından darp edildiğini iddia eden 14 yaşındaki lise öğrencisi E.G., yaşadıklarını Öncü haber kamerasına anlattı. Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar olan E.G., “Önce servisten inip dövdü, sonra binip gitti” dedi.

Olay, D-655 Karayolu Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde meydana geldi. İddiaya göre, 14 yaşındaki lise öğrencisi E.G. arkadaşlarıyla yol kenarında yürüdüğü sırada, arkadan korna çalan servis şoförü tarafından darp edildi.

Talihsiz çocuk olayın ardından, durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Polis ekiplerince Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan çocuk darp raporu almasının ardından, kendisini darp ettiğini iddia ettiği servis şoföründen şikayetçi olmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

“Önce dövdü, sonra servise binip gitti”

Lise öğrencisi E.G. yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Biz yolun kenarında yürüyorduk kornaya bastı sonra biz biraz daha kenara çekildik. Ben el hareketi falan yapmadım. O bana niye el hareketi yapıyorsun gel gel buraya dedi. Arabanın içerisinden bemin yanağıma bir tane yumruk attı. Ondan sonra arabanın kapısını açtı, indi, tuttu yakamdan vurmaya ve dövmeye başladı. Bir tane diz attı, ben yüzümü koruyordum, elini tuttum, elimi bırak dedi. Sonra biraz geri çekildim tekme vurdu. Bir ağabey var bizim o ayırdı. Sonra binip gitti servise. Okulun ilerisindeki pidecinin oradaki durakta oldu. Beni polisler getirdi hastaneye. Polisi ben aradım.”