SEYİR TERASI PROJESİ HAYÂL OLDU -

SON DAKİKA

SEYİR TERASI PROJESİ HAYÂL OLDU

Bu haber 05 Ekim 2019 - 10:46 'de eklendi ve 2.648 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca turizmine can katacak olan seyir terası projesinden vazgeçildi. Önceki dönem belediye başkanı Cüneyt Yemenici tarafından başlatılan proje, bu dönemde rafa kaldırıldı. 

Güneşin hem doğuşu hem de batışının deniz üzerinden gerçekleştiği nadide yerlerden biri olan Akçakoca’da seyir terasının olmayışı turizm açısından bir eksiklikti.

Bu eksikliği gidermek için kolları sıvayan dönemin Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Ayazlı mahallesi Limoncuk falezleri üzerinde arazisi olan bağışçı Aydın Akın’la anlaşarak seyir terasının yerini belirlemiş oldu.

Mülkiyet sahibi olan Aydın Akın’la bir protokol imzalayan geçmiş dönem belediye yönetimi, Aydın Akın’dan alınan 1.177 m² araziye karşılık bağışçıya günü birlik tesis yapması için 250 m² arsa bırakmıştı.

Bağışçıyla yapılan protokol sonucunda Akçakoca Belediyesinin teknik birimleri, Limoncuk falezlerine yapılacak olan cam seyir terasının projesini hazırlama aşamasına gelmişlerdi.

Yeni talepler ve kanunun uygun görmemesi nedeniyle uyuşmazlık oluştu

Proje hazırlık aşamasında yaşanan olumsuz gelişmeler sonrasında, seyir terası projesinden nihai olarak vazgeçildi.

Belediye yetkililerinden alınan bilgilere göre, sözkonusu cam teras projesinde, bağışçıya bırakılan alanla ilgili ileriye sürülen yeni taleplerin yasaya uygun olmaması nedeniyle, protokolden karşılıklı olarak vazgeçildiği öğrenildi.

Bağışçının, kendisine bırakılan alana yapmak istediği yapı talebine kanunların müsaade etmemesi nedeniyle uyuşmazlığın çıkmış olduğu belirtilirken, anlaşmadan çekilme talebinin yine bağışçı tarafından geldiği, buna karşılık Belediye Meclisinde yapılan oylamada ise ağırlıklı olarak projeden vazgeçilmesi yönünde karar alındığı edinilen bilgiler arasında.