SICAKTAN BUNALAN ÖĞRENCİ BAYILDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

SICAKTAN BUNALAN ÖĞRENCİ BAYILDI

Bu haber 19 Mayıs 2018 - 14:37 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıldönümü münasebetiyle Akçakoca şehir stadyumunda gerçekleşen etkinliklerde, sıcaktan bunalan bir öğrenci baygınlık geçirdi. 

Fenalaşarak yere düşen öğrenciye ilk müdahale sağlık ekipleri tarafından stat içinde yapıldı. Bayılan öğrenci daha sonra tedavi edilmek üzere sedyeyle dışarı çıkartıldı. 

Havanın sıcak olması ve Ramazan ayında olunmasının da etkisiyle baştan sona sönük geçen stat etkinliklerinde, protokol mensupları stadın kapalı tribününde gölgelik alanda töreni izlediler. 

Şenlik programını sunan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüğü yetkilileri de yakıcı sıcaklardan kurtulmanın yolunu yedek kulübesinden sunum yapmakta bulmuş. 

İşin kolaylığına kendini fazlasıyla kaptıran sunucu ekibin de sunumlarını ayakta yapmak yerine oturarak yapması, bazı vatandaşlar tarafından saygısızlık olarak nitelendirildi.

Günün en zararlı çıkanlar ise aşırı sıcaklarda saatlerce dikilmek zorunda bırakılan öğrenciler oldu. 

Öğrencilerden birinin sıcaklara dayanamayıp bayılması sonrasında saplık ekipleri tarafından müdahale edildi ve bayılan öğrenci sedyeyle dışarı çıkartıldı. 

Yine öğrenciler arasında bulunan bir öğretmenin yanındaki öğretmen ve öğrencilerin durumlarına bakmaksızın yanında getirdiği şemsiyesini açarak töreni izlemesi ise başka bir eleştiri konusu oldu.