SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİNE İKİ BÖLÜM DAHA AÇILIYOR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİNE İKİ BÖLÜM DAHA AÇILIYOR

Bu haber 07 Ocak 2018 - 13:16 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

Bu Öğretim Yılında İki Bölümün Açılmasıyla Eğitim Öğretime Başlayan Ülkemizin En Prestijli Fakültelerinden Biri Olan Siyasal Bilgiler Fakültemizde Gelecek Öğretim Yılında İki Bölüm Daha Açılacak.


Akçakoca’nın uzun uğraşlar verdiği fakülte açma çalışmaları sonucunda bu yıl iki bölüm ve 240 öğrenci ile eğitim öğretime başlayan Siyasal Bilgiler Fakültesinde önümüzdeki ders yılında açılması onaylanan İktisat bölümü yanı sıra ve henüz netleşmemiş olan bir bölümün daha açılması çalışmalarının yapıldığı öğrenildi.

Sevindirici haberin Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Çakar ‘ın Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye ziyaretinde bizzat ilettiği bilgisi edinildi.

Konu ile ilgili olarak sorumuzu yanıtlayan başkan Yemenici , yaptığı bilgilendirmede; “ Bildiğiniz gibi bu öğretim yılında 240 öğrenci ve iki bölümle Siyasal Bilgiler Fakültemizi Sayın Bakanımız Faruk Özlü’nün ısrarlı çalışmalarıyla hizmete açtık . Altı bölüm açılması ve 2500 öğrenci sayısına ulaşmasını hedeflediğimiz fakültemize önümüzde ki yıl İktisat bölümü açılması kesinleşti. Rektörümüz bu müjdenin yanında bir ilave bölümün de açılması için çalışmalar yaptıkları müjdesini verdi. Böylece gelecek öğretim yılında (2018-19) öğrenci sayımız 720 olacak. 6 Bölümün tamamının açılması halinde üçüncü eğitim öğretim yılına (2019-20) başlarken bu sayı 1500 e ulaşacak .
Beşbin öğrenci hedefimizi 2020- 2021 yılında inşallah yakalamış hatta aşmış olacağız. Akçakoca’mıza hayırlı olsun “dedi.