Sosyal Medya Paylaşımı Nedeniyle Tutuklanmıştı… Tahliye Edildi! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Sosyal Medya Paylaşımı Nedeniyle Tutuklanmıştı… Tahliye Edildi!

Bu haber 11 Kasım 2017 - 17:51 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Sosyal Medya paylaşımları yüzünden gözaltına alınan ve bugün mahkemeye çıkartılan Fehmi Gültekin, FETÖ terör örgütü üyesi olmamakla birlikte, onun adına edimde bulunduğu gerekçesiyle Akçakoca sulh ceza hakimliğince tutuklanarak Çilimli Cezaevine gönderilmişti.

Akçakoca’nın Hasançavuş köyünden Fehmi Gültekin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle 27 Eylül’de köydeki evinden jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Evinde yapılan aramalarda, bilgisayar, hard disk ve cep telefonlarına el konulan Fehmi Gültekin, geceyi Jandarma karakolunda geçirmişti.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle suçlandığı öğrenilen Fehmi Gültekin 28 Eylül’de hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Adliyeye getirilerek Cumhuriyet Savcılığına ifade vermişi.

Savcılık ifadesinin ardından öğleden sonra mahkemeye çıkartılan Fehmi Gültekin, FETÖ terör örgütü üyesi olmamakla birlikte onun adına hareket ettiği gerekçesiyle tutuklanarak Çilimli cezaevine gönderilmişti.

CHP delegeliği devam edecek

Hasançavuş köyünden olan Gültekin, dün gece geç saatlerde tahliye edildi. Gültekin’in tutuksuz olarak yargılamasının devam edeceği öğrenildi.

Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hasançavuş köyü delegesi olan Fehmi Gültekin’in tahliye edilmiş olması nedeniyle delegeliğinin devam ettiği ise parti yetkilileri tarafından teyit edildi.