SÜREÇ 1 EKİM'DE BAŞLAYACAK | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

SÜREÇ 1 EKİM’DE BAŞLAYACAK

Bu haber 28 Eylül 2018 - 13:21 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

Yerel seçimler için partilerin çalışmaları ara vermeden devam ederken belediye başkanlığı aday adaylığı konusunda ilk gelişme Cumhuriyet Halk Partisi’nden geldi. Parti, aday adaylığı için ücretleri belirledi.

Bütün partilerin Mart 2019 yerel seçimleri için çalışmaları devam ediyor. Özellikle aday belirleme konusunda partilerin ciddi çalışmalar yaptığı gözlenirken genel merkezlerden yetkili isimler de Düzce’ye gelerek süreç hakkında parti teşkilatına bilgiler veriyor.

Partilerin aday belirleme konusunda çalışmaları devam ederken aday adaylığı konusunda ilk çalışma Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) geldi.

Partinin 1 Ekim’de başlayacak başvurularında ücretler belli oldu. Buna göre büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayından 10 bin, nüfusu 100 bin ve üzeri il ve ilçeler için 7 bin 500 lira alınacak.

Nüfusu 50-100 bin arasındaki belediye başkanlığı için 5 bin lira alınacak. Partinin 1 Ekim’de aday adaylığı ücretleri belli olurken Düzce ve ilçelerde kimlerin aday adaylığı için başvuracağı da merak ediliyor.

Partiden kimin Düzce Belediye Başkanlığı için aday olarak seçileceği de merak edilen konular arasında yer alıyor.