Suriye'de Hayatını Kaybedenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Suriye’de Hayatını Kaybedenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Bu haber 05 Nisan 2017 - 16:20 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Suriye’nin İdlib kentindeki kimyasal silah saldırısında hayatını kaybedenler için Düzce’deki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelerek gıyabi cenaze namazı kıldı. Kimyasallardan etkilenen birçok insanın ihtiyacı olan ilacın temin edilmesi amacıyla İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan ilaç kampanyasına destek istendi.


Suriye’de İdlib ilinin güneyindeki Han Şeyhun beldesine yapılan ve onlarcası çocuk yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği kimyasal saldırının ardından tepkiler dinmek bilmiyor. Bu kapsamda Düzce’de sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Öğle namazının ardından Cedidiye Cami önünde bir araya gelen vatandaşlar saldırıda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. İHH İnsani Yardım Vakfı Düzce Temsilcisi Osman Altundal, Suriye’de yaşananları sessiz kalındığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

Altundal, IHH İnsani Yardım Vakfı olarak bir ‘Acil İlaç Yardımı’ kampanyası başlattıklarını belirterek kampanyaya destek istedi.

Düzce Öncü Haber