TALİMATI ERDOĞAN VERDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

TALİMATI ERDOĞAN VERDİ

Bu haber 04 Ocak 2018 - 11:53 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında bundan sonra çıkarılacak KHK’ların terör ve güvenliğe ilişkin olacağını vurguladı ve Mor Beyin mağduru olduğu tespit edilen tutukluların tahliye edilerek ve kamudaki görevlerine iade edileceğini söyledi.

Özellikle Ana Muhalefet kanadında, taşeron düzenlemesinden rektör atamalarına, kış lastiği uygulamasından yüksek mahkeme üye sayılarının değiştirilmesine kadar OHAL dışında birçok alanda Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarılmasına yönelik tartışmalar devam ederken konu AK Parti MKYK toplantısında da gündeme geldi.

Hürriyetten Gizem Karakış’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bundan sonra çıkacak KHK’lar terörle mücadeleye ilişkin düzenlemeler ve göreve iadelerle ilgili olacak.Diğer düzenlemeler Meclis gündemine gelecek” dedi. 

Erdoğan başkanlığında yapılan 2017 yılının son AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında, KHK’lara ilişkin muhalefet ve toplumdan gelen eleştiriler başta olmak üzere birçok konu tartışıldı.

Erdoğan, toplantıda “Mor Beyin” uygulamasıyla telefonlarına kendi istekleri dışında ByLock yüklendiği için tutuklananlar ya da kamudaki görevlerinden ihraç edilenlerle ilgili yeni bir KHK yayımlanacağını söyledi. Erdoğan, bu KHK ile Mor Beyin mağduru olduğu tespit edilen tutukluların tahliye edileceğini ve kamudaki görevlerine iade edileceğini vurguladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca KHK çıkarılacak konuların da sınırlı olacağını belirterek, “Bundan sonra çıkacak KHK’lar güvenlik ve terörle mücadeleye ilişkin düzenlemeler ve göreve iadelerle ilgili olacak. Diğer düzenlemeler Meclis gündemine gelecek” diye konuştu.