Tarihi Mahalle Pazarı ve Bakanlık İşbirliği meyvesini verdi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Tarihi Mahalle Pazarı ve Bakanlık İşbirliği meyvesini verdi

Bu haber 24 Şubat 2020 - 18:08 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

 

 

Akçakoca Tarihi Mahalle Pazarı Derneğimizin,İçişleri Bakanlığı, sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü üzerinden yapmış olduğumuz 2019/1 – 40.110.00 TL bütçeli projemizin faaliyetlerini hayırlısı ile tamamladık.

Faaliyetlerimizle,
1-Bir adet ahşap sokak kütüphanesi ve bir adet ahşap kağnı arabası yaptırdık.
Turizme katkı sağlayan Tarihi Mahalle ve çevresinde okuma isteğini arttırmak, kitaba çabuk ve kolay erişimi sağlamak, Renlerle görselli yakalamak, ilgi çekmek, gelen konukların bol bol fotoğraf çekerek tanıtıma hizmet etmelerini kolaylaştırmayı amaçladık.

2-Onbir adet değişik şekillerde, 35 adet dikdörtgen ahşap saksılar yaptırdık.Bunları rengarenk boyattık.Amacımız,Tarihi Mahalle ve çevresinde görsel anlamda güzel bir görünüm yaratmak ve ilgi çekmek.

3-205 adet ferforje çiçek askılığı yaptırdık. Tarihi Mahallede evlerin ve dükkanlarını kapılarına sardunya çiçekleri ile asmayı ve görsel anlamda güzellik katmayı amaçladık.

4-Akçakoca ve Tarihi Mahallemizi tanıtmak adına, 3 bin adet katlamalı tanıtım kitapçığı bastırdık.

5-Tarihi Mahalle Pazarında görsel anlamda bir bütünlük sağlamak için ellidört adet tek renk şemsiyeler aldık.

6-Farklı tarihlerde 46’şar kişilik İstanbul Balat ve Sakarya Sapanca Natur Köye teknik geziler düzenledik. Amacımız, kendilerine benzeyen yerlerin görülmesi, mukayese edilmesi, eksiklerinin tamamlanması ve yeni fikirler edinmelerine katkı sağlamaktır.

Yaptığımız bu çalışmalar proje faaliyet takviminden önce tamamlanmıştır. Projemize ortak olarak destek veren, Akçakoca Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına, Esnaflar Odası Başkanlığına ve Projemize maddi destek veren İçişleri Bakanlığına gönülden teşekkür ederiz.

Gülten ÖZDEŞ
Tar-Mah-Der Yönetim kurulu Başkanı