TERMİNAL BASKININDA KARAR ÇIKTI! | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

TERMİNAL BASKININDA KARAR ÇIKTI!

Bu haber 06 Mayıs 2017 - 0:06 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

Düzce Şehirlerarası Otobüs terminalinde dükkanların zarar görmesi ve basın mensubunun darp edilmesiyle sonuçlanan saldırıyla ilgisi bulunduğu iddiasıyla adliyeye sevk edilen 12 şüpheliden 10’u savcılık tarafından serbest bırakılırken, 2’si çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla salıverildi.

Düzce gündemine oturan Düzce Şehirlerarası Otobüs terminaline yapılan baskın ve saldırıda yaşananlardan sorumlu tutularak gözaltına alınan 12 şüpheli için karar çıktı.

30 Nisan Pazar akşamı gerçekleşen olayda terminaldeki dükkanlara zarar veren ve aralarında Öncü Haber kameramanını darp eden şüphelinin de yer aldığı 12 şüpheli emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

“Polise mukavemet”, mala zarar verme” ve “basın mensubunu darp etme” suçlamalarıyla adliyeye çıkarılan 12 şüpheliden M.O., H.B., M.A., Z.Ş., M.A., M.Ç., Y.P., S.K., M.A., B.A.Ç. ve N.A isimli 10 şüpheli savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Öncü Haber kameramanını darp eden şüpheli S.P. ile M.P. ise çıkarıldıkları adli mercilerce adli kontrol şartıyla salıverildi. Tüm şüphelilerin serbest bırakılmasıyla saldırıyla ilgili hiç kimse ceza almamış oldu.