Tüm STK'lar birlikte Huzurevi önünde basın açıklaması yapacak | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Tüm STK’lar birlikte Huzurevi önünde basın açıklaması yapacak

Bu haber 06 Aralık 2019 - 21:34 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

whatsapp-hatti

Akçakoca Belediyesi, siyasi parti ilçe yöneticileri ve STK temsilcileri, Akçakoca Yaşlılar Konukevi binasının yıkılıp yaşlı konukların İstanbul Kartal’a götürülmesine karşı bir toplantı yaptılar. 

Toplantıda fikirlerini açıklayan katılımcılar, yıkılacak Huzurevi binasının aynı yere ya da Akçakoca içinde başka bir yere yapılması ve bu süre içinde huzurevi sakinlerinin Akçakoca’da geçici olarak barındırılması gerektiği fikri üzerinde mutabık kaldılar. 

Katılımcılar, ilk iş olarak yarın saat 14.00’te huzurevi kapısı önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazılmış olan mektubu okumak üzere bir basın toplantısı düzenleme kararı aldılar. 

Saat 19.30’da başlayan toplantıya, Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın yanı sıra, siyasi partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. 

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, son süreçte konuyla ilgili olarak milletvekilleri ve Kızılay genel merkez yöneticileriyle görüşmeler yaptığını söyleyerek, son durumda binanın yıkıldığı yere yapılmasından ziyade, yine Akçakoca’da fakat daha büyük bir araziye yapılmasının düşünüldüğünü, bunun için 12 milyon liralık bir bütçenin de ayrıldığının kendisine söylediğini belirtti.

Daha sonra açıklama yapan isim ise Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz oldu.

Başkan Yanmaz, Belediye olarak her türlü imkanı vermeye hazır olduklarını söyleyerek başladı konuşmasına.

STK’ların bu meselede ortak ses çıkarmalarının önemli olduğuna vurgu yapan Yanmaz, siyasi partilere çok fazla iş düştüğünü söyledi. 

Yanmaz ayrıca, Akçakoca belediyesinin elinde alternatif yer yapılacak büyüklükte arazi olmadığını fakat binanın aynı yere yeniden yapılması aşamasında, Belediye olarak imar konusunda her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ifade etti. 

Bu işin süratle olmasının gerekliliğine de işaret eden Yanmaz, Belediye olarak Kızılay’ın her türlü yanında ve destekçisi olduklarını fakat bu işin nasıl yürüyeceği, bina yapılacaksa ne şekilde yapılacağı gibi konularda resmi ağızlardan bir açıklama yapılmasının şart olduğunu söyledi. 

Daha sonra açıklama yapan katılımcılar, fikirlerini paylaştılar. 

Toplantı, yarın yapılacak olan basın açıklaması kararının alınmasıyla sona erdi.