TÜRK BAYRAKLARINI DİREKLERİYLE BİRLİKTE ÇALDILAR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

TÜRK BAYRAKLARINI DİREKLERİYLE BİRLİKTE ÇALDILAR

Bu haber 05 Kasım 2018 - 11:22 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Akçakoca Yalı mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 15 dükkanın önünde asılı bulunan Türk bayrakları, bayrakların üzerinde asılı durduğu direklerle birlikte çalındı.

Gece saatlerinde, karanlıktan İstifa ederek bayrakları çalan kişi ya da kişilerin matkap kullanarak bayrak direklerini söktükleri tahmin ediliyor.

Cadde üzerindeki esnaflardan Emine Koçak gazetemize yaptığı açıklamada, olayın gece saatlerinde meydana geldiğini söyleyerek, sabah işyerine geldiğinde bayrakların direkleriyle birlikte yerinde olmadığını gördüğünü söyledi.

Yerde vidaların bulunduğunu söyleyen Koçak, bu işin bir kişi tarafından değil ancak birkaç kişi tarafından yapılabileceğini ve bu iş için matkap benzeri bir takım makinelerin kullanılmış olacağını söyledi.

Hırsızlık olayıyla ilgili olarak Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, konunun kendileri tarafından savcılığa intikal ettirildiği, suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

Hırsızlıkla ilgili araştırma yapan emniyet personelinin bölgede bulunan güvenlik kameralarının kayıtlarını alarak incelemeye başladıkları öğrenildi.