Türk Kızılayı Akçakoca şubesinden kan bağışı hizmeti | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Türk Kızılayı Akçakoca şubesinden kan bağışı hizmeti

Bu haber 08 Kasım 2019 - 14:36 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi.

4,5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin için Akçakoca’da kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Merkez cami karşısında düzenlenen kan bağışı kampanyasına kamu kurum, kuruluşlar ve vatandaşlar destek verdi.

Türk Kızılayı Akçakoca Şube Müdürü Özkan Öztürk, yaptığı açıklamada, Akçakoca şehir merkezinde Öykü Arın için kan bağışı kampanyası düzenlediklerini söyledi.

kampanyaya çok ilgi olduğunu belirten Başkan Öztürk, “Bugün Merkez camiinin önünde kan bağışı aracımız var. 4,5 yaşındaki lösemi hastası Öykü Arin’e kök hücre nakli yapılması için destek veriyoruz. Kök hücre nakli ile alakalı bir yıldır Türkiye’nin dört bir yanında kök hücre araması yapıyoruz. Belediyemize anons talebinde bulunduk. 22 Kasım’da da tekrardan yardımda bulunacağız. Gecen yıl da da bulunmuştuk. Yerel gazetelere, Belediyeye kamu kurum ve kuruluşlara bu kampanyayı bildirdik. Sağ olsunlar gördüğünüz üzere güzel bir talep var.” dedi.

“İnşallah sağlığına kavuşur” diyen Başkan Öztürk,” Akçakoca ve Düzce Kan bağışında gerçekten özverili ve bizlere destek veriyorlar. Buradan da Akçakoca halkına ve Düzce’ye teşekkür ediyoruz. Öykü Arın için inşallah kök hücre bulunur. Sağlığına kavuşur. Bizler de elimizden ne geliyorsa yapıyoruz ” şeklinde konuştu.