TÜRKÇÜLÜĞE HAKARETTEN ADLİYEYE SEVK EDİLDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

TÜRKÇÜLÜĞE HAKARETTEN ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Bu haber 28 Aralık 2017 - 15:53 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce polise mukavemet ve Türkçülüğe hakaret iddiası ile gözaltına alınan 2 farklı şahıs adliyeye sevk edildi.

0 Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin suç ve suçlaya karşı mücadelesi sürüyor. İki farklı suçtan gözaltına alınan iki farklı kişi bugün adliyeye sevk edildi.

Polise mukavemette bulundu İddiaya göre ilk olay şöyle gelişti:

“Trafik ekiplerince yapılan uygulamada durdurulan ve alkollü olduğu tespit edilen M.B. isimli şahıs polis memurları ile tartışmaya başladı. Yaşanan olayda polise mukavemet suçlamasıyla emniyete götürülen şahıs orada da taşkınlık çıkardı. Şahıs iki polis memuru ve 1 komisere darp girişiminde bulundu. Şahıs, görevi başındaki polise mukavemet, kasten adam yaralama ve güvenli trafiği tehlikeye düşürme suçlamasıyla gözaltına alındı.” 

Türkçülüğe hakaret etti

Bir diğer olay ise Düzce Üniversitesi’nde meydana geldi. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi A.D. Türkçülüğe hakaret ettiği suçlamasıyla gözaltına alındı.

Her iki şahıs da emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Her iki şahıs da adliyeye sevk edilmelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.