Ücretsiz Etkinliklere Tüm Halkımız Davet Edildi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ücretsiz Etkinliklere Tüm Halkımız Davet Edildi

Bu haber 25 Nisan 2017 - 12:39 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Düzce’de Ocak ayının ilk haftasında KHK ile hakkında ihraç kararı verilen Mimar Alev Şahin, ‘İşimi, ekmeğimi geri istiyorum’ diyerek oturma eylemi başlatmıştı.

Oturma eylemine halen devam eden Şahin’e her geçen gün farklı siyasi partile ve STK’lardan destek gelirken, son olarak kendisi adına bugün düzenlenecek ücretsiz halk konserine tüm halkımız davet edildi.

Alev Şahin, kentin en işlek noktalarından Spor Sokak girişindeki meydanda oturma eylemi başlatmıştı. Elinde, ‘İşimi, ekmeğimi geri istiyorum’ yazılı dövizle oturan Alev Şahin’e bazı vatandaşlar da desteklerini esirgemedi.

Mimar Şahin’in yaşadıklarına dikkat çekmek adına 25 Nisan’da (bugün) saat 16:00 ÇHD (Çağdaş Hukukçular Derneği) adına bir avukat, Grup Yorum Korosu adına bir sanatçının katılacağı bir sohbet buluşması yapılacak.

Aynı gün saat 17:00’de ise İsmail Hakkı Demircioglu’nun bir müzik dinletisi olacak.

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠KHK ile ihraç edilen KESK (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu)  üyesi Alev Şahin için bugün Düzce’de Durmazlar düğün salonu karşısında yapılacak olan ücretsiz ve halka açık etkinliğe katılmak isteyenler hiç bir ücret ödemeyecekler.